Wtorek, 2017-12-12
Ady, Aleksandra
Jesteś tu: » Strona startowa » Nasze osiągnięcia » XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

1. miejsce w konkursie -
"Sąd nad muchą" w wykonaniu uczniów klasy 2a

11 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Poddębicach odbył się XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych.  Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie u dzieci fascynacji teatrem, rozwijanie twórczej wyobraźni oraz  integracja społeczności dziecięcych ze szkół Powiatu Poddębickiego, a co najważniejsze wspólna zabawa podczas artystycznych prezentacji. Przegląd miał charakter konkursu. Przedstawienie „Sąd nad Muchą” zaprezentowane przez uczniów klasy 2a naszej szkoły zdobyło I miejsce w kategorii prezentacja i scenografia. Dodatkowo wyróżniono i nagrodzono trzy kreacje aktorskie: Oskarżyciela, w tę rolę wcieliła się Julia Cichecka, Obrońcy – w tej roli wystąpił Hubert Pisera oraz Świerszcza  - postać  zaprezentowała Zuzanna Karkowska. Stroje, które można było podziwiać na scenie zostały wykonane przez rodziców.
                                                                                                                                Opiekun: J. Andrysiewicz, A. Cichecka