Sobota, 2018-09-22

i Sercem tego świata,

zagarnij serca nasze

i w Imię Swoje zbrataj"

Coroczne spotkania jasełkowe w Zespole Szkół w Wartkowicach to najważniejsze wydarzenia w roku. Stały się one tradycją szkoły. Nie tylko rozpoczynają czas przeżywania świąt, ale także integrują społeczność szkolną oraz lokalną. Mottem tegorocznego święta stały się słowa:

„Tyś, któryś jest miłością
i Sercem tego świata,
zorganizuj serca nasze
i w Imię Swoje zbrataj”.

W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klas Ib, Ic, IIb z wychowawcami: Ewą Matusiak, Anetą Długoszewską, Katarzyną Kozak oraz panią z biblioteki – Mariolą Błaszczyk. Na scenie przygotowano pokój, w którym – jak w kalejdoskopie – uczniowie odgrywali przypisane im role: ojców, matek, dzieci. Każdą scenkę – jak klamrą – spinały w całość postacie Maryi i Józefa, którzy wędrowali od domu do domu, szukając wsparcia w tych, którzy pozwoliliby ogrzać się im ciepłem domowego ogniska. Pukali do wielu drzwi, ale nigdzie nie znaleźli miejsca. Schronienie – tak samo jak przed dwoma tysiącami lat – dała im uboga szopka stojąca na skraju biednej wioski. Tam narodziło się ich dziecię, a wraz z nim w naszych sercach narodziła się Miłość. Bożonarodzeniowe misterium przeżywaliśmy wszyscy – my – gospodarze uroczystości i oni – zaproszeni goście. Wielu ukradkiem ocierało łzy, bo po to właśnie są święta, abyśmy odnaleźli Boga i uwierzyli w Jego miłość. Tymi słowami zakończyliśmy występ.