Wtorek, 2018-08-14
Jesteś tu: » Strona startowa » Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom

W krainie bajek i baśni

O życiu jak w bajce marzy każdy z nas. Świat bajek przepełniony jest magią, kolorami i to w nim spełniają się marzenia. Nietrudno zatem odgadnąć, dlaczego to właśnie teksty bajek i baśni dorośli z radością czytają swoim pociechom. Dziecko nie tylko poznaje niezwykłych bohaterów, ich radości  i smutki ale także zaczyna rozumieć odwieczny problem zderzania się dobra ze złem. Nieustająca walka tych dwóch żywiołów i konsekwencje podejmowania życiowych wyborów są dla dziecka doskonałym drogowskazem. Nie zapominajmy, że bajki kryją w sobie bardzo ważne przesłanie - dobro w każdej postaci prędzej czy później zwycięży, warto więc podejmować trud bycia dobrym.

W bajkowej scenerii czytelni szkolnej 26 kwietnia zgromadzili się uczniowie klasy 2 SP, by zmierzyć się z własną wiedzą na temat bajek i baśni. Sprawdziliśmy czy nasi drugoklasiści pamiętają tytuły poznanych już we wczesnym dzieciństwie utworów. Przeprowadziliśmy mały test wiedzy składający się z dwóch rund. Panie M. Błaszczyk i K. Stempień czytały fragmenty tekstów, dzieci miały za zadanie odgadnąć tytuły i poprawnie je zapisać. Nie było łatwo. Na szczęście pamięć naszych uczniów okazała się niezawodna. Wyłoniliśmy zwycięską drużynę, choć oczywiście wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą zasługując na uznanie w oczach wychowawcy- pani A. Dzieni. Na zakończenie spotkania uczniowie losowali karty pracy opatrzone różnymi tytułami. Zadaniem dzieci było dokończenie przygotowanych obrazków w taki sposób, by odzwierciedlały treść wyznaczonej do zilustrowania bajki lub baśni. Tym sposobem na rysunku pod tytułem „Czerwony kapturek”, obok dziewczynki znalazł się groźny wilk, w pracy pod tytułem „Kot w butach”, obok symbolicznego kapelusza nie mogło zabraknąć kota. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które uwieczniło nasze kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

D. Kaleta, A. Cichecka, R. Golczyńska, M. Błaszczyk