Wtorek, 2018-06-19
Gerwazego, Protazego
Jesteś tu: » Strona startowa » VII Spartakiada Przedszkolaka

VII Spartakiada Przedszkolaka

Biegali, skakali, rysowali, odpowiadali na pytania konkursowe... .

15 maja 2018r. przedszkolaki z Gminy Wartkowice w dwóch kategoriach wiekowych bawiły się podczas konkurencji sportowych, rysunkowych oraz testu wiedzy z zakresu znajomości bajek i baśni. Zmaganiom uczestników spartakiady towarzyszyły postaci z bajek dla dzieci. To one wyznaczały kolejne zadania konkursowe i kibicowały uczestnikom.

Wspólną zabawę rozpoczęło zadanie „Poznaj swój ogród”. Był to pomysł Pszczółki Mai i polegał na swobodnym poruszaniu się po hali wszystkich przedszkolaków w różnobarwnych korowodach i utworzeniu koła wokół swojej Pani w momencie ściszenia muzyki. Zwyciężyła drużyna, która najszybciej zawiązała koło. Zadanie było rozgrzewką przed następnymi konkurencjami sprawnościowymi wyznaczonymi przez biedronkę, która zgubiła kropeczki, kota w butach, zajączka oraz Jasia i Małgosię. Kolejne zadanie od Pszczółki Mai - „Narysuj mój domek”,  polegało na rysowaniu kolejnych elementów ula przez startujących zawodników z każdej drużyny. Wielkie skupienie i emocje towarzyszyły zadaniu od Świerszcza - „Pytaniu z rekwizytem”. Drużyny po wylosowaniu trzech rekwizytów i po zespołowej naradzie, podawały tytuły bajek, z których pochodziły przedmioty.

Po każdej konkurencji startujące drużyny prezentowały  przygotowane okrzyki rozpoczynające się od słów: „Spartakiada to ... .” Muzycznym akcentem imprezy było wspólne śpiewanie piosenki pt. „Mam tę moc” z filmu  „Kraina lodu”.

Tegoroczna Spartakiada odbyła się już po raz siódmy. Jest ona corocznym świętem wspólnej przygody i lekcji fair play wielkich-małych sportowców. Organizacja imprezy na stałe wpisała się w kalendarz gminnych imprez sportowych adresowanych do najmłodszych mieszkańców. Co najważniejsze, nikt w tej zabawie nie jest przegranym. Każdy przedszkolak opuszcza halę ze złotym medalem na piersi ufundowanym przez Gminę Wartkowice - współorganizatora Spartakiady. Uroczystej dekoracji medalowej dokonały p. Romualda Sobczak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wartkowicach i p. Anna Jagielska – sekretarz Gminy Wartkowice.