Piątek, 2018-05-25
Jesteś tu: » Strona startowa » Pasowanie na Czytelnika 2018

Pasowanie na Czytelnika 2018

Ślubowali …

Pierwszego marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych SP w Wartkowicach odegrali ważną rolę w bibliotece szkolnej. Wzięli udział w pasowaniu na czytelnika.
To nie przypadek, lecz już tradycja. Co roku najmłodsi z naszej szkoły uroczyście przyrzekają, że będą szanować, wypożyczać, a przede wszystkim czytać książki. Tak było i tym razem.
W szkolnej czytelni, pięknie przystrojonej i przygotowanej na tę okoliczność odbyło się ślubowanie i pasowanie. Ale zanim do tego doszło, uczniowie z klasy piątej zaprezentowali przedstawienie pt.: „Sąd nad książką”. Jak sugeruje tytuł byliśmy świadkami niezwykłej rozprawy. W roli głównej wystąpiła książka. Nieco zagubiona, trochę przestraszona, niepewna o swój los. Dzielnie wspierała i broniła ją pani adwokat i pani bibliotekarka.
Po stronie skarżącej zasiadł komputer oraz płyta DVD, bezwzględni i pewni siebie przeciwnicy. Rozprawa była burzliwa, na szczęście sędzia okazał się mądry  i sprawiedliwy.  Orzekł, iż książka jest bardzo ważna w dobie XXI w. i może współistnieć  z innymi   środkami współczesnej technologii komputerowej.
Wszyscy doszli do wniosku , że rola książki jest ogromna bowiem   KSIĄŻKA UCZY, BAWI I WYCHOWUJE.

Mamy nadzieję, że ślubujący dotrzymają przyrzeczenia i będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece. Nie zapominajmy, że obok naszych kochanych rodziców i nauczycieli, to właśnie książka jest bezcennym źródłem informacji, wspaniałych emocji, przeżyć i wzruszeń.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Pod koniec uroczystego spotkania z pierwszakami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na zakładkę do książki . Konkurs ten odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bibliotekarka p. Mariola Błaszczyk doceniła trud, zaangażowanie oraz wielką pomysłowość dzieci, które brały udział w konkursie. Zakładki wykonane przez dzieci urzekły wszystkich zebranych. Następnie ogłoszono wyniki i wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy. Nagrody zaś otrzymali uczniowie, którzy zajęli I, II, III miejsce. Zwyciężczynią konkursu została uczennica kl. Ia AGATA DURYS.

Dorota Kaleta, Mariola Błaszczyk