informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Piątek, 2018-11-16
Imieniny:
Edmunda, Marii
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » "Ferie z Ekonomią" - pierwszy etap projektu

"Ferie z Ekonomią" - pierwszy etap projektu

„Wszystko wydaje się niemożliwe, zanim znajdziesz sposób,
                                                             jak to zrobić”

źródło sentencji: 

http://www.zlotemysli.pl/prod/12309/mysl-jak-czlowiek-biznesu-piotr-surdel.html


Ferie z Ekonomią? Czemu nie!
Z tej formy spędzenia wolnego czasu skorzystało 18 gimnazjalistów z naszej szkoły. W okresie pierwszego tygodnia ferii zimowych uczniowie z zainteresowaniem zgłębiali tajniki ekonomii w tym zagadnienia z zakresu aktywności gospodarczej, przedsiębiorczości a także bankowości, oszczędzania i inwestowania. Zajęcia miały charakter aktywnych ćwiczeń i zabawy.  Duża w tym zasługa prowadzących, pani Elżbiety Wojtczak - nauczycielki WOS-u oraz pani Magdy – studentki 3. roku ekonomii na Politechnice Świętokrzyskiej. Pod ich okiem młodzi otwierali i zarządzali  „Fabryką Książek i Zabawek”. A co ich produkcja miała wspólnego z ekonomią? Zadanie uświadomiło im, że podział pracy zwiększa produktywność, przemyślana inwestycja w dobrej jakości środki produkcji zwiększa produktywność, dobra organizacja pracy zwiększa produktywność. Praca zespołowa – okazała się równie ważna.

Mocnym akcentem zrealizowanych działań projektowych były wycieczki edukacyjne przygotowujące do funkcjonowania w nowoczesnej gospodarce i na współczesnym rynku pracy. W pierwszym dniu zajęć młodzi udali się z wizytą do oddziału Banku Pekao S.A. w Zgierzu a w ostatnim odwiedzili Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski w Białej Górze. Drugi wyjazd był okazją do bezpośredniego spotkania z człowiekiem, który odniósł sukces gospodarczy prowadząc działalność na terenie naszej gminy.
Na tym nie koniec realizacji projektu. Po feriach gimnazjaliści będą mieli szansę na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Do połowy kwietnia popracują nad przygotowaniem konkursowego  modelu biznesowego firmy, która może  realnie funkcjonować na lokalnym rynku. Trzymajcie kciuki za sukces przedsięwzięcia.                                                                                                         

                                                                                                                                                        J. Andrysiewicz

............................................................................................................................................................................

Organizatorem i pomysłodawcą Projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z siedzibą w Warszawie. Fundacja jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi.


„Celem projektu „Ferie z Ekonomią" jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobywają wiedzę ekonomiczną i są zachęcani do jej pogłębiania, zyskując tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży z terenów wiejskich, która po zakończeniu szkoły podstawowej rozpoczyna naukę - niezależnie od typu szkoły - w miejscowościach znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania i w obcym sobie środowisku”.

 źródło:
http://www.efrwp.pl/ferie-z-ekonomia/o-projekcie-ferie-z-ekonomia

Opracowanie: szkolnastrona.pl