Wtorek, 2017-12-12
Ady, Aleksandra
Jesteś tu: » Strona startowa » Miasteczko Ruchu Drogowego w szkole

Miasteczko Ruchu Drogowego w szkole

W drodze po kartę rowerową

Zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozpoczęły przygotowanie uczniów klas czwartych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera a także kierującego rowerem. Jak przekonali się uczestnicy pierwszych zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego opanowanie sztuki bezpiecznej jazdy wymaga znajomości przepisów ruchu drogowego i dużej koncentracji uwagi.
Treści  programowe z zakresu wychowania komunikacyjnego są wpisane w plan wynikowy przedmiotu zajęcia techniczne i będą szczegółowo omawiane w drugim półroczu. Ich realizację zakończy test i zadanie praktycznej jazdy po torze rowerowym.