Środa, 2018-04-25
Jarosława, Marka
Jesteś tu: » Strona startowa » Odszedł przyjaciel i uczeń naszej szkoły - generał broni pilot, Dowódca Sił Powietrznych RP ANDRZEJ BŁASIK

gen.broni pil.Andrzej Błasik

"Ulubieńcy bogów umierają młodo,

lecz później żyją wiecznie w ich towarzystwie..."

F. Nietzsche

Trudno nam się pogodzić z myślą, że Dowódca Sił Powietrznych RP gen. broni Andrzej Błasik nie będzie już nigdy gościł w progach naszej szkoły. Postać generała, absolwenta Szkoły Podstawowej w Wartkowicach zainspirowała nas do nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziś z rozrzewnieniem wspominamy ten uroczysty dzień, w którym honorowym gościem był właśnie ON ... ciepły, serdeczny, uśmiechnięty i taki na zawsze pozostanie w pamięci nauczycieli i uczniów. ANDRZEJ BŁASIK - syn nauczycielki naszej szkoły otworzył najnowsze karty historii szkoły a dziś zapełniamy kartę wspomnień o NIM.

Chylimy czoła Panie Generale...

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Wartkowicach

Mateusz Wodziński

W imieniu uczniów Gimnazjum w Wartkowicach chciałbym złożyć serdeczne kondolencje Rodzinom wszystkich Poległych pod Smoleńskiem. Jest nam niezmiernie przykro. W naszych sercach zagościł wielki ból i żal. Łączymy się z Wami w żałobie.

Mateusz kl. IIIb

Patrycja Maciejewska

Stoimy w obliczu katastrofy, która przekracza nasze wyobrażenia i możliwości zrozumienia. Naszą Ojczyznę dotknęła wielka tragedia. Dzień katastrofy pod Smoleńskiem zapisuje się czarną kartą w historii Europy i świata. Nie znajdujemy słów, by oddać to, co wszyscy czujemy w tej chwili. Ci, którzy mieli uczcić pamięć żołnierzy zamordowanych w Katyniu, sami zginęli w katyńskim lesie.
W tych trudnych chwilach bądźmy razem. Łączymy się z Rodzinami i Bliskimi Ofiar smoleńskiej katastrofy, w bólu, którego nie wyrażą żadne słowa. Wypełnia on serca wszystkich Rodaków. Jest to jedyna miara naszej ludzkiej solidarności w obliczu tej narodowej tragedii.

Składamy najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinom i Bliskim tragicznie zmarłych.

Gimnazjaliści z Wartkowic

Angelika Tomczyk

My, uczniowie gimnazjum łączymy się w smutku i żalu z Rodzinami Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu, bowiem straciliśmy Głowę Państwa – Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę oraz Przedstawicieli wielu instytucji państwowych. Czujemy się Polakami i ta strata jest dla nas jak strata bliskich nam osób. Czas ten przeżyjemy w atmosferze smutku i zadumy. Pokój Ich duszom.

Mateusz Kołodziejski

W imieniu uczniów Gimnazjum w Wartkowicach chciałbym złożyć Rodzicom Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem głębokie wyrazy współczucia. Serca wszystkich uczniów naszej szkoły zawsze będą razem z Wami. Polegli zostaną w naszej pamięci.

Uczniowie klasy IIIb

Gimnazjum w Wartkowicach

Aleksandra Sobczak

„Musieli zamknąć oczy, by inni mogli je otworzyć”

W dniu 10 kwietnia 2010 roku do wieczności odeszło wielu znakomitych Polaków.
Wielki ból, smutek, płacz, zaduma od soboty towarzyszą każdemu z nas. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego?”

Jako katolicy winniśmy zrozumieć, że to nie my decydujemy o losie drugiego człowieka. Może ta katastrofa jest dopełnieniem woli Boga...? My przez lata mogliśmy cieszyć się Ich obecnością. Teraz Stwórca pragnie przebywać w Ich towarzystwie, dlatego też zabrał do Siebie właśnie Tych wspaniałych Polaków.

To Oni Swoimi czynami zapisali wiele kart najnowszej historii Polski, to Oni byli dla nas wzorem najwyższych wartości. Jesteśmy pewni, że nigdy nie odejdą w zapomnienie. Dzięki Ich śmierci świat przypomniał sobie o miejscu i ofiarach bestialskiego mordu.

Bliskim Poległych w katastrofie pod Smoleńskiem składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz łączymy się z Nimi w smutku i żalu.

Gimnazjaliści z klasy IIIb

Karina Turkowska

Rankiem 10 kwietnia pod Smoleńskiem miała miejsce niewyobrażalna tragedia. Tragedia zarówno dla Państwa Polskiego, jak i wielu Rodzin. Wy – Bliscy Ofiar katastrofy lotniczej przeżywacie teraz straszne chwile. Straciliście mężów, żony, ojców, matki. Z pewnością nikt nie wypełni pustki
w Waszych sercach, ani nie ukoi bólu, który teraz odczuwacie. Chciałabym jednak w imieniu uczniów Zespołu Szkół w Wartkowicach złożyć Wam najszczersze kondolencje. Jesteśmy razem z Wami pogrążeni w żałobie.

Joanna Świątek

Czasem dobre chęci kończą się zanim w ogóle się rozpoczną. Jako uczniowie wiemy o tym doskonale. Jesteśmy młodzi, nie wstydzimy się okazywać prawdziwych uczuć tak bardzo jak czasem wstydzą się dorośli. Dla niektórych łzy to oznaka słabości, lecz dziś te łzy są najlepszym przykładem
i dowodem na prawdziwość bólu w naszych sercach. Dlatego też doświadczając tego bólu jako zwykli obywatele, składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinom i Bliskim Ofiar katastrofy, którzy
w swych sercach noszą kilkakroć większy ból niż my. Łączymy się z Wami w tym cierpieniu, bo dla każdego Polaka, Ci którzy polegli, byli KIMŚ naprawdę ważnym.

Uczniowie Gimnazjum

w Wartkowicach

Anna Szewczyk

Katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w której zginęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Małżonka, Posłowie i Senatorowie, Kierownictwo najważniejszych instytucji państwowych, Dowódcy Wojska Polskiego, Przedstawiciele kościołów i wyznań oraz Reprezentanci środowiska Rodzin Katyńskich, pogrążyła w żałobie Polskę. Wstrząśnięci do głębi rozmiarami tej tragedii oddajemy hołd wszystkim Ofiarom. Łączymy się w bólu i cierpieniu z Ich rodzinami i bliskimi.

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia składają uczniowie Gimnazjum w Wartkowicach.