Środa, 2018-04-25
Jarosława, Marka
Jesteś tu: » Strona startowa » Spartakiada Przedszkolaka

Spartakiada Przedszkolaka

„Wiele ludzi biega po to, aby zobaczyć, kto jest najszybszy.

Ja ścigam się po to, aby zobaczyć, kto ma najwięcej odwagi.”

S. Prefontaine

30 maja 2017r. w hali sportowej w Wartkowicach spotkały się dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy. Celem spotkania była wspólna zabawa i integracja. Tegoroczną Spartakiadę Przedszkolaka otworzyło krótkie przedstawienie teatralne pt. „Sąd nad Muchą” w wykonaniu uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Podczas spektaklu drugoklasiści w humorystyczny sposób uświadamiali przedszkolaków o konieczności częstego mycia rąk, utrzymywaniu porządku i ładu w swoim otoczeniu. Treść przedstawienia nawiązywała do przewodniego hasła Spartakiady. Chociaż akcja przedstawienia rozgrywała się w świecie owadów nie brakowało tam analogii do częstych zachowań ludzi. Postaci, które pojawiły się w przedstawieniu,  nie sposób było nie polubić. Pełniły one później rolę opiekunów zespołów przedszkolnych w części rekreacyjno-sportowej Spartakiady. Dzięki towarzystwu Pipi, Biedronki, Motyla, Mrówki, Świerszcza, Kotka, Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki żaden przedszkolak nie poczuł się zagubiony i smutny. Postacie bajkowe oceniały swoich podopiecznych podczas przygotowanych dla nich zadań i konkurencji. Podczas ich realizacji oceniano zaangażowanie młodych sportowców, umiejętność współdziałania w grupie oraz dokładność wykonania zadania. Chociaż z zabawy wyeliminowano element współzawodnictwa to  emocji nie brakowało od początku do końca imprezy. Ciekawym elementem spartakiady było kreatywne zaprezentowanie się każdego przedszkola uczestniczącego w Spartakiadzie. W autoprezentacji zdecydowanie dominowały występy taneczne, wokalne i recytatorskie. Dzięki nim wszyscy uczestnicy Spartakiady mieli możliwość odważnego pokazania się publiczności. J.A.