Czwartek, 2018-08-16
Joachima, Nory
Jesteś tu: » Strona startowa » PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

Działania w bż. roku szkolnym...

Zapobieganie problemom przemocy, agresji, nietolerancji, podnoszenie poziomu kultury osobistej i motywacji do nauki to priorytetowe działania profilaktyczne podjęte przez naszą placówkę w bieżącym roku szkolnym.

Jakie działania już podjęliśmy

Na początku roku zostały przeprowadzone apele porządkowe przypominające o zasadach obowiązujących w szkole. Nauczyciele- wychowawcy z udziałem psychologa szkolnego prowadzą szereg lekcji w tym kierunku. Nierzadko korzystają z ciekawych propozycji zajęć przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza p. M. Błaszczyk. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. D Sowińskiej wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci.
Przewodniczący wszystkich klas ZS pod opieką przewodniczącej komisji ds profilaktyki p. A Posiła wypracowali jasne i czytelne zasady Szkolnego Kodeksu Dobrych Manier. Kontynuacją tych działań będzie konkurs „Najkulturalniejszy w szkole”.

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Wartkowice - 3 marca 2017r. dla uczniów ZS zostanie zorganizowane spotkanie z psychoterapeutą p. J. Rychterem pod hasłem: „Jeśli nie reagujesz, współtworzysz zło”.

O dalszych działaniach profilaktycznych będziemy informować na naszej szkolnej stronie internetowej.

D. Kaleta