Poniedziałek, 2018-07-23
Sławy, Sławosza
Jesteś tu: » Strona startowa » Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego w naszej szkole

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego w naszej szkole

od teorii do praktyki...

Zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne prowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego rozpoczęły przysposabianie uczniów klas czwartych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera a przede wszystkim kierującego rowerem. Przyszli użytkownicy ruchu drogowe przez 2 godziny ćwiczyli na rowerze jazdę po torze przeszkód wyposażonym w znaki drogowe i sygnalizatory świtlne. Jak  się przekonali  opanowanie sztuki bezpiecznej jazdy wymaga znajomości przepisów ruchu drogowego i dużej koncentracji uwagi.
Treści  programowe z zakresu wychowania komunikacyjnego są wpisane w plan wynikowy przedmiotu zajęcia techniczne w klasie czwartej i będą szczegółowo omawiane w drugim półroczu. Ich realizację zakończy test na kartę rowerową.

grafika: http://www.cyklomaniak.com.pl/2013/12/zasady-bezpieczenstwa-na-drodze-czy

J. A.