informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Sobota, 2018-10-20
Imieniny:
Ireny, Kleopatry
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Jasełka 2016

Jasełka 2016

 

                                                                pod hasłem:


"DZIELMY  SIĘ  CHLEBEM  MIŁOŚCI"

 

          Uroczystość Jasełek Bożonarodzeniowych od wielu lat wpisana jest do    kalendarza świątecznych spotkań, organizowanych w  Zespole Szkół w  Wartkowicach. Podkreślają One wyjątkowy charakter świąt, integrują społeczność szkolną i lokalną.

Niezwykła inscenizacja wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, została zaprezentowana 16 grudnia 2016r. dwukrotnie: o godz.10 odbiorcami byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a o godz.17, w bożonarodzeniowym misterium uczestniczyli także zaproszeni goście i rodzice.6 stycznia 2017r. występ artystyczny mogli obejrzeć mieszkańcy Wartkowic i okolic, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Gostkowie Starym.

Wspaniale  ucharakteryzowani uczniowie zaprezentowali sceny ilustrujące podróż Marii i Józefa, szukających miejsca do schronienia, spisek Heroda, zdarzenia z historii Dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów. Wyobraźnię rozbudzała dodatkowo scenografia ,, przenosząca” widzów do historycznego Betlejem. Niezapomnianego uroku dodały cudownie śpiewane kolędy i pastorałki.

Swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i artystyczne  przedstawiła bardzo liczna grupa młodych artystów. Aktorami byli uczniowie klasy 4,5a,5b i oddziału przedszkolnego, którzy swoim występem podkreślili, jak bardzo Jasełka związane są z polską kulturą i tradycją.

Było to magiczne przeżycie… Widowisko podbiło serca publiczności, nie kryto wzruszenia.

W okolicznościowym przemówieniu, pani dyrektor Romualda Sobczak zwróciła uwagę na szczególny charakter Bożego Narodzenia, skłaniający do refleksji i zadumy. Przekazała życzenia otwartości na innych, gestu podania ręki drugiemu człowiekowi  , podkreślając, że ,,…zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Anna Marciniak

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl