Piątek, 2018-06-22
Pauliny, Sabiny
Jesteś tu: » Strona startowa » "Cała Polska Czyta Dzieciom" - kolejny sezon

"Cała Polska Czyta Dzieciom" - kolejny sezon

temat spotkania: "Gdzie jesteś jesieni?"

Gdzie jesteś jesieni?
Tu jestem.
W suchych liściach lecących
z szelestem,
w barwnych liściach, czerwonych
i złotych,
co na ziemi się kładą
pokotem.

Z dębu strząsam dojrzałe żołędzie,
babim latem przystrajam gałęzie,
ptakom wskażę bezpieczne
dróg szlaki,
jeża do snu utulę
pod krzakiem.
Mgły wieczorem nad wodą
rozłożę
i przed zimą odejdę
za morze.

Jesienną, złotą porą ale w wiosennych nastrojach szkolną czytelnię odwiedziła grupa pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią. Najmłodsi przyjęli z radością nasze zaproszenie na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

To już kolejny rok, w którym aktywnie zachęcamy uczniów do czytania książek, nieocenionej skarbnicy wiedzy i życiowej mądrości. Temat naszego spotkania chyba oczywisty. Za oknami króluje nam złoto- purpurowa jesień. O urokach tej niezwykłej pory, pięknie czytała nam pani Mariola Błaszczyk, gość specjalny naszego spotkania. Ale na tym nie poprzestaliśmy. Przygotowane na tę okazję zabawy, zachęcały dzieci do aktywności, uważnego słuchania,  sprawdzały i utrwalały wiedzę przyrodniczą, doskonaliły umiejętności plastyczne. Ale nie tylko wiedzą ogólną na temat jesieni wykazały się w tym dniu dzieci. Stanęło przed nimi trudne zadanie ułożenia z przygotowanych puzzli obrazków oraz odgadnięcia zagadek. Jak się okazało, pierwszoklasiści doskonale radzą sobie z każdą przeszkodą. Potrafią współpracować i dobrze się bawić.

Czyżby kolejne nasze spotkanie tym razem zimową porą???:)

Organizatorzy: D. Kaleta, A Cichecka, R. Golczyńska