Niedziela, 2018-01-21
Jesteś tu: » Strona startowa » Plener plastyczny

Plener plastyczny

Lekcja sztuki inaczej...

W dniu 14 września 2016r. 9 osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w plenerze plastycznym, który odbył się w Parzęczewie. Zajęcia prowadził artysta malarz Pan Wojciech Witkowski z Sierpca. Organizatorką spotkania była malarka Pani Julita Polipowska z Uniejowa. Tematem zajęć były pejzaże. Uczniowie poznali różne techniki malarskie. Zdobytą wiedzę wykorzystali wykonując prace plastyczne. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane na wystawie w Parzęczewie w Białym Młynie oraz w Uniejowie. Ponadto uczniowie mieli możliwość bezpośredniego spotkania  z artystą rzeźbiarzem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Zaprezentował również szereg swoich rękodzieł.

M. BŁszczyk