Środa, 2018-01-24
Jesteś tu: » Strona startowa » 5. Festyn Rodzinny

5. Festyn Rodzinny

WIELKIE  ŚWIĘTO RADOSNEJ RODZINY

Festyn Rodzinny to już wizytówka Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach. To wspólne dzieło Gminy Wartkowice, Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Wartkowice, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, pracowników Zespołu Szkół, sponsorów oraz uczniów.

V Festyn Rodzinny odbył się 5 czerwca 2016r. Uczestników przywitała prawdziwie letnia pogoda.

Celem imprezy, który udało się osiągnąć była przede wszystkim świetna zabawa oraz integracja środowiska szkolnego i lokalnego. Teren szkoły zapełniły różne stanowiska z atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Każdy znalazł coś dla siebie, nie było czasu na nudę. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji: gry i konkursy sportowe, punkt malowania twarzy, konkurs z nagrodami, kącik plastyczny, licytację prac plastycznych dzieci, prezentację wyrobów lokalnych artystów, konkurs literacki związany z postacią Henryka Sienkiewicza, przedstawienie teatralne dorośli – dzieciom pt.: „Brzydkie Kaczątko”, zabawę taneczną, wspólne grillowanie.

Wszystkich przybyłych witała kawiarenka z pysznymi domowymi ciastkami, gorącą kawą i herbatą. Niespodzianką, jak corocznie, był poczęstunek w postaci przepysznego tortu.

Służba pożarnicza, zapraszając dzieci, opowiadała, czym zajmują się strażacy, jak wygląda i w co jest wyposażony wóz strażacki.

Festyn był również okazją do zaprezentowania talentów naszych uczniów. Dzieci z grupy tanecznej „Hajdasz” zaprezentowały różnorodne układy choreograficzne. Uczennica Dominka Żmudzińska przedstawiła utwór Andrzeja Zaniewskiego „Ślad wojny”, fragment utworu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Program wokalny przedstawili uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum.

Każdego roku Festyn Rodzinny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny raz udało się udowodnić, że chcieć to móc, a współpraca pomiędzy uczniami, rodzicamii nauczycielami nabiera jeszcze serdeczniejszego wymiaru.

Anna Marciniak