Środa, 2018-01-24
Jesteś tu: » Strona startowa » Spartakiada przedszkolaka

Spartakiada przedszkolaka

SPRAWOZDANIE Z V GMINNEJ SPARTAKIADY PRZEDSZKOLAKÓW

30 maja 2016 r. już po raz piąty w hali sportowej Zespołu Szkół w Wartkowicach odbyła  się  V  Gminna  Spartakiada  Przedszkolaków.

Do zawodów zgłosiły się drużyny z 6 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Końcowa kolejność przedstawiała się następująco:

I miejsce            Punkt Przedszkolny w Drwalewie
II- III miejsce      Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kłódnej
II- III miejsce      Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół w Wartkowicach

IV- V miejsce     Punkt Przedszkolny w Pełczyskach
IV- V miejsce     Punkt Przedszkolny w Parądzicach

VI miejsce          Publiczne Przedszkole w Wartkowicach

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich konkurencjach sportowych, które prowadzili: Andrzej Błaszczyk- animator sportu, Teresa Krawczyk – nauczyciel wf w Zespole Szkół w Wartkowicach, Aneta Dzienia i Dorota Trzeszczak - nauczycielki klas II-III SP  a obsługę zawodów stanowili uczniowie Zespołu Szkół w Wartkowicach. Na zakończenie  uczestnicy spartakiady otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.

Wydarzenie tego typu okazało się  świetną okazją  do rozwijania sprawności fizycznej u dzieci oraz propagowania aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki uczestnicząc w olimpiadzie miały okazję wdrożyć się do przestrzegania reguł oraz poznania zasad zdrowej sportowej rywalizacji. Podczas udziału w poszczególnych konkurencjach dzieci miały okazję zintegrować się ze sobą, jak również zapoznać się z przedszkolakami
z sąsiednich miejscowości. Mamy więc nadzieję, że takich olimpiad czeka nas w przyszłości więcej.

Organizatorem zawodów była Gmina Wartkowice, Zespół Szkół w Wartkowicach i Animatorzy Sportu.

Andrzej Błaszczyk