Czwartek, 2018-04-19
Alfa, Leonii
Jesteś tu: » Strona startowa » Spotkanie z motywatorem i trenerem koszykówki

Spotkanie z motywatorem i trenerem koszykówki

"Nie bójmy się spełniać własnych marzeń..."

W poniedziałek 23 maja 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Wartkowicach,  Szkoły Podstawowej
w Kłódnej i Publicznego Przedszkola w Wartkowicach   uczestniczyli  w spotkaniu z Kacprem Lachowiczem, zwanym KACPĄ.
      Kacper Lachowicz to „Człowiek orkiestra” łączący trzy aktywności: trenera, motywatora i konferansjera. Jest ceniony w całej Polsce za wkład w promowanie koszykówki i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Promotor indywidualnych treningów koszykarskich w Polsce, autor projektu „Jest wiele do zdobycia — wybierz aktywny tryb życia” skierowany do szkół i innych placówek dydaktycznych.
      Koszykówka jest dla niego całym życiem. W młodości pragnął zostać koszykarzem najlepszej ligi na świecie - amerykańskiej NBA. Marzenia nie udało mu się spełnić, ale miłość do koszykówki pozostała.
      Obecnie Kacper Lachowicz współpracuje z Fundacją Marcina Gortata,  organizując Marcin Gortat Camp – najpopularniejszy cykl treningów w koszykówkę dla dzieci i młodzieży. Od pięciu lat odwiedza szkoły i różne placówki, by pokazać, że ciężka praca, pasja, wiara we własne możliwości mogą sprawić, że nie ma rzeczy niemożliwych, , „nie ma nie umiem”, „nie ma nie mogę”. Wystarczy tylko małymi krokami dążyć do wyznaczonych celów. Tylko dzięki pracy i wytrwałości nasze marzenia mogą się spełnić.
       Kacper zajmuje się także konferansjerką największych koszykarskich wydarzeń w Polsce.
Przeprowadził także pokazowy trening koszykówki z udziałem naszych gimnazjalistów.

Przesłanie, jakie towarzyszyło spotkaniu, można ująć w prostym stwierdzeniu:

NIE BÓJMY SIĘ SPEŁNIAĆ WŁASNYCH MARZEŃ.

Spotkanie z Kacprem Lachowiczem było bardzo interesujące. Pokazał nam wiele sztuczek. Skutecznie nas rozbawiał, więc nikt się nie nudził. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy sposób na dobre życie. Chłopak przekonał nas, że każdy ma szansę na sukces.
                                                                                                                                                                                        Jędrzej
Spotkanie z Kacprem było bardzo interesujące. Dzięki niemu zrozumiałyśmy, że zawsze należy dążyć do celu i nigdy nie wolno się poddawać. Trener koszykówki uzmysłowił nam, że nie wolno przejmować się krytyką, ponieważ ludzie zawsze będą nas oceniać. Najbardziej podobało nam się to, że mówił językiem zrozumiałym dla nastolatków. Przekonał nas, że każdego człowieka można zmotywować do działania.
                                                                                                                                                                                  Natalia i Marta
Spotkanie z Kacpą było bardzo ciekawe. Udowodnił, że każdy z nas potrafi kręcić piłkę na palcu. Pokazał triki, które wydawały się trudne,
lecz Kacpa uświadomił nam, że każdy może tak robić, wystarczą chęci i treningi.

Kacper
Po treningu z Kacprem zrozumieliśmy, że nie warto się poddawać, że pomimo przeciwności losu musimy dążyć do spełnienia marzeń
i do osiągnięcia swoich celów. Zainspirował nas swoim podejściem do życia, optymizmem i uśmiechem. Mamy nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja spotkać go jeszcze raz.

Ola i Filip