Środa, 2018-01-24
Felicji, Roberta
Jesteś tu: » Strona startowa » "Cała Polska czyta dzieciom" - grudniowa sesja z Mikołajem

"Cała Polska czyta dzieciom" - grudniowa sesja z Mikołajem

„W noc grudniową księżyc świeci,
Biały śnieg się skrzy,
Cicho wszędzie, śpią już dzieci,
Cudne mają sny.
Spiesz się, spiesz się Mikołaju!
Zejdź z wysokich wzgórz,
Grzeczne dzieci Cię czekają.
Kiedy przyjdziesz już”

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, długo wyczekiwany przez dzieci. Któż z nas- dorosłych nie pamięta, gdy z wielką niecierpliwością przyklejeni do szyb w naszych domach wypatrywaliśmy pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki. Być może współczesne nam święta nie zachwycają obecnością zimowej scenerii za oknem, Dziadek Mróz nie maluje na szybach srebrzystych wzorów, ale przecież każdy z nas wie, że w święta najważniejsza jest radość goszcząca w naszych sercach, bliscy nam ludzie oraz atmosfera wzajemnej życzliwości i rodzinnego ciepła. W ten cudowny czas nie może zabraknąć także choinki. Pięknie wystrojona i dumna staje się ozdobą naszych mieszkań i nie pozwala zapomnieć, że święta to także czas, w którym spełniają się marzenia-tych małych i tych całkiem dużych. Bo jeśli wierzyć słowom, iż każdy z nas, bez względu na wiek „jest dzieckiem”, to magia świąt dotyka wszystkich z nas w takim samym stopniu. Każdy z nas może więc liczyć na swój „mały cud”. Historię  choinki, drzewka symbolizującego święta Bożego Narodzenia poznali uczniowie z klasy Ia Szkoły Podstawowej, zaproszeni do naszej szkolnej czytelni. Tego samego dnia na specjalne zaproszenie przybył także św. Mikołaj, którego obecność niezwykle ucieszyła wszystkich obecnych. Nasz gość specjalny odczytał dzieciom tekst pt.”Legenda o choince”. Niezwykła historia drzewka, które dzięki swojej skromności zyskało wielką przychylność Dzieciątka Jezus. Od tamtego dnia, co roku na święta choinka staje się radością wszystkich dzieci. I w naszej czytelni dzieci miały okazję dekorować specjalnie przygotowane choinki. Nie zabrakło także wspólnej rozmowy na temat przesłania wynikającego z treści legendy oraz zabawy w rozwiązywanie krzyżówki. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zagadkami. Duże zainteresowanie wzbudziła także zabawa w odgadywanie. W specjalnie przygotowanym worku ukryte zostały niezwykłe skarby. W tej konkurencji bardzo przydatny okazał się zmysł dotyku. Było dużo frajdy i dobrej zabawy. Nie zabrakło także słodkiego co nieco. Tradycyjne ciasteczka uprzyjemniły spotkanie z Mikołajem.

Całej społeczności naszej szkoły, życzymy radosnych, rodzinnych, wspaniałych świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia przez cały kolejny rok. Niech się spełniają nasze marzenia;)))))))))))))nie tylko w WIGILIJNĄ NOC!!!!!!

Organizatorzy:
                                                                                                                                                                                          D. Kaleta