Niedziela, 2018-06-24
Danuty, Jana
Jesteś tu: » Strona startowa » Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia

Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia

Czy to jutro, czy to dziś,

wszystkim potrzebny jest Miś!

Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia to dzień, w którym świętujemy powstanie pluszowej zabawki misia – przyjaciela wszystkich dzieci. Dzień ten został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania pierwszej maskotki. Swoją niezwykłą popularność miś pluszowy zawdzięcza pewnej historii, która w 1902 roku, podczas polowania przydarzyła się prezydentowi Stanów Zjednoczonych Teodorowi Rooseveltowi. W pewnym momencie polowania do prezydenta podszedł jeden z towarzyszy pokazując postrzelonego przez siebie małego niedźwiadka. Małe zwierzątko tak rozczuliło prezydenta, że kazał je wyleczyć. Jeden z uczestników spotkania całe to wydarzenie ujął na pięknym szkicu, który został opublikowany na łamach jednej z waszyngtońskich gazet.  Jeden z producentów zabawek umiejętnie wykorzystując popularność ocalałego niedźwiadka postanowił produkować maskotki dla dzieci – pluszowe misie, które od zdrobnienia imienia prezydenta miały imię Teedy Bear. Od tego momentu właśnie miś -zabawka gości w domach wszystkich dzieci na całym świecie.

Miś stał się niezwykłym „lekarstwem” na dziecięce troski i smutki. Dlatego w tym ważnym dla naszych milusińskich dniu spotkaliśmy się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, aby do wspólnej zabawy zaprosić dzieci z klasy I c.  Dzieci poznały historię powstania misia- zabawki, z uwagą wysłuchały czytanego przez szkolnego psychologa panią Katarzynę Stempień fragmentu książki pt. „Kubuś Puchatek”. Zaprezentowały także przyniesione przez siebie maskotki. Miś stał się bohaterem wielu bajek dla dzieci o czym pierwszaki przekonały się podziwiając przygotowaną dla nich wystawkę książek. Mamy nadzieję, że będą z nich chętnie korzystały. W czasie naszej zabawy dzieci miały także okazję do twórczej pracy, podczas której wykonały piękne i bardzo kreatywne ilustracje przedstawiające wesołe misie. Na koniec „małe co nieco”, słodziutki przysmak w postaci wafelka z miodem  stał się uwieńczeniem niezwykłego spotkania.

Do zobaczenia! Już wkrótce kolejna niespodzianka;)))

Organizatorzy:

D. Kaleta