Środa, 2018-04-25

Akademia z okazji 97.  rocznicy odzyskania niepodległości

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uroczyste przekazanie sztandaru szkoły

Jak co roku wiele emocji i wzruszeń dostarczyło widzom słowno-muzyczne przedstawienie drogi Polaków ku wolności przygotowane przez uczniów klas pierwszych gimnazjum pod kierunkiem swoich wychowawców. Prezentując  poezje i narracje przeplatane pieśniami patriotycznymi, ilustrowane pokazem multimedialnym uczczono pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę, przybliżono postać i zasługi dla odrodzenia państwa patrona naszej szkoły – marszałka Józefa Piłsudskiego. W 97. rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego i rodzice pierwszoklasistów.