Środa, 2018-04-25
Jarosława, Marka
Jesteś tu: » Strona startowa » "Mamy Niepodległą!"

"Mamy Niepodległą!"

III edycja ogólnopolskiej akcji społecznej

Już po raz trzeci włączyliśmy się w akcję wysyłania życzeń radosnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 2.11- 6.11. 2015 roku wypisali i wysłali bliskim prawie 900 kartek.

Tegoroczne kartki niepodległościowe to trzy projekty:

- Pierwszy projekt nawiązuje do prowadzonej przez Muzeum akcji Józef Piłsudski 1867-1935. Fenomen społeczny i przedstawia mural prezentowany w centrum Warszawy z okazji 80. rocznicy śmierci Marszałka.

- Druga kartka wykonana została według projektu Marka Sayana-Skwarskiego i jest wynikiem konkursu.

- Trzecia kartka wykorzystuje projekt autora banknotów - Andrzeja Heidricha dla Narodowego Banku Polskiego - pięciomilionowy banknot z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, który stał się głównym elementem kartki.