Środa, 2018-10-17

Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz”

Dawno uchwycona życiowa mądrość na temat wartości zdrowia nic nie straciła na swojej aktualności. Nikogo więc nie dziwi, że podjęliśmy ten jakże ważny temat. Jesienna aura sprzyja przeziębieniom, o czym wie  najlepiej lekarz medycyny dr Zbigniew Desiewicz  z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wartkowicach. Uznaliśmy, iż nadszedł doskonały moment, by zaprosić pana doktora, który wie najlepiej, jak zadbać o zdrowie. Nieoceniona jak zwykle okazała się literatura. W oparciu o treść wiersza S. Karaszewskiego  „Witaminowe abecadło” podjęliśmy temat zdrowego odżywiania. W naszym spotkaniu- pierwszym w tym roku szkolnym aktywnie uczestniczyły przedszkolaczki. Dowiedziały się, jak wielkie bogactwo witamin kryją warzywa i owoce, a także dlaczego warto je jeść, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W zabawie pt. "CO JEST W ŚRODKU”  korzystając ze zmysłu dotyku i węchu dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat warzyw i owoców. Nie zabrakło także zajęć praktycznych. Pracując w grupach, pod czujnym okiem dorosłych przedszkolaczki tworzyły kompozycje warzywno-owocowe, które przy odrobinie wyobraźni przypominały baśniowe stworzenia. Nasze spotkanie zakończyliśmy owocowym co nieco oraz pamiątkowymi upominkami, które pan doktor wręczył najmłodszym uczestnikom spotkania. Mamy nadzieję, że już co dzień w jadłospisie naszych przedszkolaczków gościć będą warzywa i owoce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i kolejnego wspaniałego  gościa.

Organizatorzy:

D. Kaleta