Czwartek, 2018-12-13
Dalidy, Juliusza
Jesteś tu: » Strona startowa » Konkurs pięknego czytania

Konkurs pięknego czytania

Finał działań zrelizowanych w szkole
w ramach tegorocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Konkurs Pięknego Czytania był rodzajem podsumowania  realizowanej w roku szkolnym 2014/2015 akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w takich obszarach jak: umiejętność płynnego czytania, właściwe tempo, dykcja, koncentracja,  spostrzegawczość, refleks. Konkurs był  także okazją do zdrowej rywalizacji oraz sposobem na zachęcenie najmłodszych do czytania książek. Przedmiotem konkursu było także zaprezentowanie nabytych umiejętności przez uczniów klas I-III SP. Uczestnicy zostali ocenieni w każdej  kategorii wiekowej.

W klasie I SP Mistrzem Pięknego Czytania został Bartłomiej Kocik, wyróżniona została Roksana Turkowska.

W klasie II tytuł Mistrza uzyskał Kacper Dzienia, wyróżniona została Wiktoria Nowak.

W klasie III najpiękniej zaprezentowała się Zuzanna Ircha, wyróżniony został Mateusz Jóźwiak.

Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom. Gratulujemy i tradycyjnie zachęcamy do czytania książek.

Organizatorzy:

D. Kaleta