Czwartek, 2018-04-19
Alfa, Leonii
Jesteś tu: » Strona startowa » Finał 3. edycji projektu "Na Własne Konto"

Finał 3. edycji projektu "Na Własne Konto"

... z naszym udziałem

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością od momentu poznania wyników konkursów organizowanych w ramach Programu „Na Własne Konto”. Chociaż nie udało nam się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu autorów młodzieżowej gazetki ekonomicznej „Liczydło”, to wyniki osiągnięte w tegorocznej edycji programu są zadowalające.
Dzięki wsparciu internautów a przede wszystkim naszych szkolnych kolegów i koleżanek udało nam się zdobyć Nagrodę Publiczności w konkursie na Najlepszą Reklamę Szkolnego Biznesu. Wynikiem 2384  głosów oddanych na nasz pomysł,  wywalczyliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 2000zł, która zostanie przeznaczona na organizację wycieczki lub na zakup sprzętu komputerowego (zgodnie z regulaminem konkursu). Oprócz nagrody pieniężnej wszyscy otrzymaliśmy tablety oraz wzięliśmy udział w wycieczce po Stadionie Narodowym gdzie odbywało się spotkanie finałowe.
Przez czas realizacji projektu byliśmy aktywni na swoim blogu: http://www.nawlasnekonto.pl/blog/gimnazjum-im-marszalka-jozefa-pilsudskiego-w-wartkowicach-e3. Dzięki ciągłości zamieszczanych postów „z życia projektu” oraz ich treści powiązanej z ekonomią uplasowaliśmy się na 3. miejscu w Konkursie na Blog.
Szczególne wyróżnienie przypadło naszej koleżance Natalii Jesionowskiej, która dzięki przygotowanej pracy literackiej znalazła się w gronie laureatów Konkursu na Najlepszy Artykuł Ekonomiczny. Natalia otrzymała stypendium naukowe w wysokości 1500zł.

O Programie

„Na Własne Konto” jest  programem edukacji ekonomicznej, skierowanym do uczniów gimnazjów na terenach wiejskich. Pomysłodawcą i organizatorem Programu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Program na celu przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, kształtowanie postawy przedsiębiorczej oraz pomaganie w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości – zawodowej.

W ramach zajęć „Na Własne Konto”, które odbywały się w czasie ferii zimowych poprzez gry i zabawy edukacyjne poznawaliśmy tajniki świata finansów, spotkaliśmy się z lokalnym przedsiębiorcą oraz odwiedziliśmy placówkę banku w Poddębicach. Zdobywaniu wiedzy i wykorzystaniu jej w praktyce sprzyjały organizowane konkursy, m.in. konkurs na przygotowanie Najlepszej Teczki Spółdzielni Uczniowskiej. W czasie realizacji projektu mieliśmy za zadanie przeprowadzenie analizy rynku oraz opracowanie biznesplanu i reklamy.

Uczestnicy projektu: Marta Andrzejczak, Karolina Andrzejewska, Alicja Dzienia, Jakub Gorzelańczyk, Marcin Górczak, Justyna Grabowska, Paulina Grzelak, Natalia Jesionowska, Joanna Kasierska, Żaneta Kwiatkowska, Justyna Majtczak, Patrycja Olczyk, Rafał Strzałkowski, Magdalena Talara, Karolina Ufnalska, Agata Wawrzyniak, Aleksandra Wojtczak, Bartłomiej Zimecki;
opiekun grupy: Jolanta Andrysiewicz