Poniedziałek, 2018-07-23

Dzień Dziecka w szkole

Sport, zabawa  i …

akcenty Tygodnia Profilaktyki Szkolnej

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej  szkole zbiegły się z inauguracją Tygodnia Profilaktyki. W programie naszego święta  znalazły się działania, które przypomniały nam, że życie i zdrowie jest największą wartością a wszystkie nałogi są zgubne w skutkach. Całość obchodów zdominowały sport i dobra zabawa. Serdeczne życzenia przewodniczącej Rady Rodziców i pani dyrektor szkoły poprzedziły szkolny maraton pod hasłem „Bicie wolnych serc”. Jak ważne jest zdrowie, dowiedzieliśmy się słuchając wierszy w wykonaniu najmłodszych. Na scenie zaprezentowano prace plastyczne gimnazjalistów przygotowane do tematu: „Recepta na życie bez nałogów”. Mocnym akcentem dzisiejszych działań profilaktycznych był koncert piosenki ponadczasowych hitów wykreowanych przez artystów, którzy wpadli w szpony nałogu, m. in. Freddie Mercury, Whitney Houston, Amy Winehouse, Michael Jackon, Ryszard Riedel.
W dzisiejszym dniu nie mogło zabraknąć sportowych zmagań. Międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną pozwoliły wyłonić mistrza w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas młodszych spróbowali swoich sił w rozgrywkach, w  „Dwa ognie”. Niespodzianką dla wszystkich był smaczny obiad i lody a także talon konsumpcyjny do realizacji w dniu Festynu Rodzinnego ufundowany przez Radę Rodziców.

wyniki rozgrywek sportowych - pobierz

Dziękujemy Smile