Piątek, 2018-11-16

Nauka przez śpiewanie

Konkurs piosenki:
"ALL YOU NEED IS LOVE"

Języków obcych można się uczyć na różne sposoby. Niewątpliwie najciekawszym z nich jest nauka przez śpiewanie. Któż z nas nie nucił słów piosenki, która wpadła nam w ucho? Ile osób poznało nowe słówka czy struktury gramatyczne właśnie z tekstów piosenek? Kierowani zasadą, że śpiewanie po angielsku jest najlepszą motywacją do nauki języka, 16 marca zorganizowaliśmy w nasze szkole konkurs, w którym uczniowie szkoły podstawowej   i gimnazjum zaprezentowali utwory w języku angielskim. Tematem przewodnim piosenek była miłość, uczucie opiewane prawie w każdej piosence. Występy oceniało jury w składzie: pan dyrektor Andrzej Błaszczyk, pani Dorota Sowińska i pani Sylwia Napieraj. Postanowiło ono przyznać następujące nagrody: wyróżnienie dla Oliwii Gralak za piosenkę ‘ Say something’, III miejsce zdobyła Sylwia Piaseczna za piosenkę ‘All of me’, na II miejscu uplasowała się Lidia Banasiak za piosenkę ‘Baby, baby’. Zwyciężczynią konkursu została Klaudia Woźniak, która zaśpiewała dla zgromadzonej publiczności ‘ All of me’. Wszystkim wykonawcom gratulujemy. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach i nauki języków.

Katarzyna Durys, Sylwia Napieraj

Urszula Owczarek - Łuczak, Dorota Sowińska