Piątek, 2018-11-16
Edmunda, Marii
Jesteś tu: » Strona startowa » Wiosenne czytanie

Wiosenne czytanie

„Cała Polska Czyta Dzieciom”, akcja wciąż trwa...

Pogoda nie co dzień sprzyja wyczekującym oznak wiosny. Pierwsze słoneczne i nieco cieplejsze dni mamy już za sobą. Przypomniały nam o tym, za czym najbardziej tęsknimy. I choć „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, to niewątpliwie coraz więcej zieleni wokół nas, śpiewu ptaków i nieśmiało przenikających przez chmury promieni słońca zdradza nieuchronne nadejście kolejnej z pór roku- zdaniem wielu, tej najpiękniejszejJHuśtawka  nastrojów oraz zagadkowość marcowej pogody zachęciła uczniów z klasy II a SP do poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań związanych z odchodzącą już zimą. Spotkanie tradycyjnie odbyło się w czytelni. Nie jest rzeczą nową, że to właśnie literatura odkrywa przed nami wszystkie tajemnice dotyczące świata, dlatego też odczytanie opowiadania pt.,, O marcu , pannie Juliannie i o ptaszku” – L. Krzemienieckiej przez naszego gościa panią Danutę Pietrucha nie było przypadkowe. Bohaterka opowiadania zmagała się z nie lada zagadką, a mianowicie, jak ubrać się w zmienną i kapryśną pogodę. I na to właśnie pytanie odpowiedział małym słuchaczom nasz gość specjalny. Pani Danuta Pietrucha udzieliła informacji jak ubierać się by uniknąć przeziębienia, ale także co jeść i jak o siebie dbać, gdy słońca jest ciągle zbyt mało. Spotkanie obfitowało w wiele cennych wskazówek ale także i zabawę. Dzieci rozwiązały krzyżówkę, odgadły przygotowane zagadki oraz zgodnie z przepisem malowały marcową pogodę bogatą w słońce, deszcz, wiatr i śnieg. Prace plastyczne małych artystów można podziwiać w szkolnej świetlicy. Tradycyjnie nasze spotkanie upamiętniło wspólne zdjęcie. Teraz już tylko czekamy na wiosnę i kolejnego wspaniałego gościa.

Organizatorzy:

Dorota Kaleta