Piątek, 2018-05-25
Borysa, Magdy
Jesteś tu: » Strona startowa » "Cała Polska Czyta Dzieciom"

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

Nasz udział w kampanii społecznej ...

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, pięknych przeżyć, wielkich emocji. Dla dziecka kontakt z książką to przede wszystkim skarbnica nowych, pięknych słów, najdoskonalsza „nauczycielka mowy ojczystej”, dzięki której maluch rozwija swoje zainteresowania, pobudza wyobraźnię, poznaje świat, przyswaja treści programowe.    Nasza szkoła po raz kolejny podjęła się realizacji akcji pod hasłem: ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Wszyscy jesteśmy zgodni, iż zaszczepiona już w najmłodszym wieku miłość do książek procentuje w przyszłości. Młody człowiek chętniej się uczy, lepiej przyswaja wiedzę, posługuje się piękną, poprawną polszczyzną, dobrze radzi sobie z ortografią, jest wrażliwy na piękno i niewątpliwie lepiej rozumie otaczający nas świat. Nasze działania rozpoczęliśmy od najmłodszych-przedszkolaków. W krainę poezji zawiozła maluszków „Lokomotywa”- tytułowa bohaterka wiersza J. Tuwima. Tym razem rozpędzoną maszynę poprowadziła dyrekcja naszej szkoły - Pani Romualda Sobczak oraz Pan Andrzej Błaszczyk. To oni byli honorowymi gośćmi na pierwszym z cyklu spotkań, które w tym roku szkolnym obejmie wszystkie klasy szkoły podstawowej. Zaproszeni goście przybliżyli piękno literatury, czytając wybrane utwory  J. Tuwima, J. Brzechwy oraz D. Dembińskiej. Zajęcia urozmaiciły także prace plastyczne. Uczestnicy spotkania wykonali przepiękną kolorową lokomotywę wiozącą dary jesieni. Była muzyka, śpiew i taniec. Nie zabrakło także cennych wskazówek na temat zdrowej żywności. Spotkanie zakończyła słodka niespodzianka w postaci ciasta marchewkowego oraz soku wieloowocowego. Mamy nadzieję, że połączenie przyjemnego z pożytecznym oraz zdrowym i smacznym na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i kolejnych wspaniałych gości.

Organizatorzy:

Dorota Kaleta