Poniedziałek, 2018-01-22
Jesteś tu: » Strona startowa » Edukacyjny Dzień Chłopca

Edukacyjny Dzień Chłopca

Uczyć inaczej

a Rodzic w roli eksperta i wolontariusza

Tegoroczny Dzień Chłopca klasa IIIa  ze Szkoły Podstawowej w Wartkowicach  obchodziła w niecodzienny sposób. Miejscem świętowania, ku zaskoczeniu zainteresowanych był las. Inicjatywę organizacyjną przejęli rodzice, zaś część edukacyjną opracował wychowawca klasy.

Z leśnymi tajnikami,  w profesjonalny sposób  zapoznał wszystkich ekspert w tej dziedzinie-rodzic (leśniczy). Pokazał uczniom miejscową szkółkę leśną, opowiedział o florze i faunie gostkowskiego lasu. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w pomiarach średnicy i wysokości drzew przy użyciu profesjonalnych sprzętów mierniczych. Wszyscy wykazywali ogromne zainteresowanie, a ich wiedza sprawdzona została w „ Leśnym quizie”. Zaskakująco wysoką widzę uczestników nagrodzono  upominkami.  Nie zabrakło też  testów sprawnościowych i poszukiwania ukrytego skarbu. Ukoronowaniem „Leśnego Dnia Chłopca” było ognisko i poczęstunek przygotowany przez mamy.

Dla dzieci był to dzień pełen rozrywek, a zarazem efektywnej nauki, który mam nadzieję, wpisze się w tradycję klasy.

Szczególne podziękowania dla rodziców:

p. Macieja Irchy,

p. Anny Jaszczak,