Środa, 2018-10-17
Antonii, Ignacego
Jesteś tu: » Strona startowa » DZIEŃ PATRONA - 9 XI 2009 r.

DZIEŃ PATRONA - 9 XI 2009 r.

Będziemy świętować rokrocznie ...

9 listopada 2009 r. w Zespole Szkół w Wartkowicach po raz pierwszy obchodzono DZIEŃ PATRONA.

To Święto Szkoły na stałe wpisane zostało w kalendarz uroczystości naszej placówki. Odbyło się w dzień po uroczystościach związanych z nadaniem Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wartkowicach imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Dniu Patrona uczniowie naszej szkoły wysłuchali sprawozdania z niedzielnej uroczystości. Tekst o tytule „Zdarzyło się wczoraj” został odczytany na tle pokazu zdjęć z przebiegu obchodów. Podczas Święta Szkoły jego uczestnicy zostali zapoznani z historią placówki i przypomniano im drogę do nadania imienia.

Ważnym elementem poniedziałkowych wydarzeń była prezentacja sztandaru, na który uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej i pierwszych klas gimnazjum złożyli ślubowanie.

Polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum, część artystyczna oraz przepiękna dekoracja sali stanowiły oprawę artystyczną wydarzenia i dostarczyły obecnym wielu wzruszeń .

Dzień ten stał się także okazją do zaprezentowania wyników konkursów tematycznych związanych z czynami i życiem patrona - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wiedzy o patronie i konkursu multimedialnego.

Na koniec głównej części uroczystości odśpiewano hymn szkoły.

Kolejnym punktem programu zajęć szkolnych w dniu 9 listopada było zwiedzanie wystaw okolicznościowych poświęconych patronowi. Odbyła się także prezentacja multimedialna prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie multimedialnym.

Ostatnim punktem święta były spotkania w klasach. Długo dzielono się refleksjami na temat dwóch ostatnich dni. Uczniowie klas pierwszych świętowali także fakt złożonego wcześniej ślubowania. Zabawy i gry integracyjne, wspólnie spędzony czas i posiłek wypełniły dalszą część zajęć szkolnych.