Środa, 2018-10-17
Jesteś tu: » Strona startowa » Czwartek z profilaktyką

Czwartek z profilaktyką

Po pierwsze: ZAPOBIEGAM

W czwartek, 25 września odbyły się zajęcia informacyjno-profilaktyczne adresowane do gimnazjalistów.

Przedstawiciel ratownictwa medycznego Falck przeprowadził pokaz ćwiczeń ratunkowych, które każdy może wykonać w czasie udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach nie tylko drogowych.  Dodatkowo uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia.

Pani Elżbieta Krzywiec z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach rozmawiała z młodzieżą o stalkingu i cyberprzemocy. Zwróciła uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich. Słuchacze dowiedzieli się, jak postępować w sytuacjach kiedy staną się ofiarami przemocy a także świadkami zdarzenia.

W czasie godzinnej prelekcji  dr Michał Możdżan  podkreślił konieczność brania odpowiedzialności  za własne zdrowie, zachowanie i styl życia. Omówił sposoby zapobiegania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Uświadomił słuchaczom związek między aktywnością fizyczną, dietą a występowaniem chorób.