Wtorek, 2018-06-19
Gerwazego, Protazego
Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt badawczy „E-kologia nuklearna”

Projekt badawczy „E-kologia nuklearna”

ciąg dalszy projektu

Warsztaty badawcze prowadzone przez

prof. Tadeusza Wibiga- Katedra Modelowania Procesów Nauczania Uniwersytetu Łódzkiego

W czwartek  25.09.2014 r gościliśmy po raz kolejny  w progach naszej szkoły pracowników Katedry Modelowania Procesów Nauczania Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie biorący udział w projekcie badawczym „E-kologia nuklearna” uczestniczyli w warsztatach dotyczących opracowania wyników pomiarów spektroskopem oraz sposobu przygotowania raportu końcowego z projektu. Do grupy badawczej dołączyli nowi uczestnicy, których należało przeszkolić. Zadania podjął się Filip Majtczak. Trzeba przyznać, że wszyscy byli pod wrażeniem jego umiejętności posługiwania się programem do obróbki danych „3fit”.

Po warsztatach prof. Tadeusz Wibig przeprowadził dla uczniów klas I i II gimnazjum „Lekcję na baterie”. Uczniowie w trakcie zajęć mogli się osobiście przekonać, które z warzyw i owoców są najlepszymi materiałami na ogniwo.

Joanna Sęczkowska