Poniedziałek, 2018-10-22
Haliszki, Lody
Jesteś tu: » Strona startowa » "ZIELONE" Wartkowice

"ZIELONE" Wartkowice

24-26 września - nasz udział w akcji "Sprzątanie Świata"

Sadzonka drzewka za kilogram makulatury i butelkę typu PET!

plakat informacyjny ---> pobierz

Proekologiczna akcja „Drzewko za butelkę typu PET” została zorganizowana w naszej gminie po raz pierwszy. Akcja polegała na zbieraniu pustych butelek typu PET, za które otrzymaliśmy sadzonki drzew i krzewów, które wzbogaciły w zieleń przydomowe ogródki i zazieleniły teren Gminy Wartkowice.

Biorąc pod uwagę informacje opublikowane przez Anglików, że  wyrzucone w ciągu roku butelki typu PET, ustawione jedna na drugiej, utworzą wieżę wysokości 28 mln km (73-krotna odległość Ziemia – Księżyc) nasz udział w akcji uważamy za odpowiedzialny i pożyteczny dla naszego środowiska. W ciągu jednego dnia zebrano około 400 butelek i zabrano do domu tyle samo zielonych sadzonek.

Wspomniana akcja zbiegła się z naszym udziałem w wielkim Sprzątaniu Świata. 26 września pod opieką nauczycieli zebraliśmy ok. 30 worków śmieci z terenu stolicy naszej gminy. Za udział w akcji otrzymaliśmy magnetyczne tablice z informacją na temat codziennego segregowania odpadów.

Na uwagę zasługuje także zaangażowanie 60 naszych kolegów i koleżanek w zbiórkę makulatury. W ciągu tygodnia w naszej szkole zebrano 60 kg papierowych odpadów, nadających się do wtórnego wykorzystania.