informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Poniedziałek, 2018-10-22
Imieniny:
Haliszki, Lody
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów

Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów


„Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów” zawierający elementy zastosowania TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, w tym darmowego oprogramowania GeoGebra do nauczania matematyki) ma wzmocnić aktywność i kreatywność uczniów, pomóc  przygotować ich do życia i działania w szybko zmieniającym się - wręcz nieprzewidywalnym - świecie, wykształcić w nich umiejętność samodzielnego przystosowania własnej wiedzy i umiejętności do stanu jakiego ten świat będzie wymagał. Projekt ma przyczynić się do wzrostu jakości nauczania w zakresie matematyki.

Projekt jest realizowany od 1 września 2014 r. przez uczniów klasy Ia gimnazjum na lekcjach matematyki. Uczniowie w trakcie pracy w programie korzystać będą ze skryptów (drukowanych materiałów dla ucznia) i apletów (gotowych, interaktywnych pomocy dydaktycznych, wykonanych w programie GeoGebra). Zarówno aplety, jak i zadania w skrypcie nastawione są na samodzielne odkrywanie przez ucznia związków, własności i zależności.

Projekt realizowany jest przez Szkołę Wyższą Psychologii Społeczne w Poznaniu i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aneta Długoszewska

Opracowanie: szkolnastrona.pl