Środa, 2018-08-15
Marii, napoleona
Jesteś tu: » Strona startowa » Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów

Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów

„Innowacyjny program nauczania matematyki dla gimnazjów” zawierający elementy zastosowania TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, w tym darmowego oprogramowania GeoGebra do nauczania matematyki) ma wzmocnić aktywność i kreatywność uczniów, pomóc  przygotować ich do życia i działania w szybko zmieniającym się - wręcz nieprzewidywalnym - świecie, wykształcić w nich umiejętność samodzielnego przystosowania własnej wiedzy i umiejętności do stanu jakiego ten świat będzie wymagał. Projekt ma przyczynić się do wzrostu jakości nauczania w zakresie matematyki.

Projekt jest realizowany od 1 września 2014 r. przez uczniów klasy Ia gimnazjum na lekcjach matematyki. Uczniowie w trakcie pracy w programie korzystać będą ze skryptów (drukowanych materiałów dla ucznia) i apletów (gotowych, interaktywnych pomocy dydaktycznych, wykonanych w programie GeoGebra). Zarówno aplety, jak i zadania w skrypcie nastawione są na samodzielne odkrywanie przez ucznia związków, własności i zależności.

Projekt realizowany jest przez Szkołę Wyższą Psychologii Społeczne w Poznaniu i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aneta Długoszewska