Środa, 2018-04-25
Jarosława, Marka
Jesteś tu: » Strona startowa » Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015

Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015

W uroczystościach inaugurujących nowy rok szkolny uczestniczyło 387 uczniów Zespołu Szkół w Wartkowicach, kadra pedagogiczna oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Uroczystość szkolną poprzedziła msza święta, podczas której nastąpiło poświęcenie plecaków, książek i przyborów szkolnych 47 uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Powakacyjnym powitaniem i życzeniami na nowy rok szkolny skierowanymi do wszystkich uczniów i nauczycieli rozpoczęła spotkanie inauguracyjne dyrektor szkoły p. Romualda Sobczak.

Upamiętniając 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkolna oraz przedstawiciele samorządu lokalnego złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ufundowanym przez mieszkańców Gminy Wartkowice ku czci ofiar poległych w walce z hitleryzmem o wolność ojczyzny w latach 1939-1945 oraz na pobliskim cmentarzu na nagrobku poległych żołnierzy.