informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Poniedziałek, 2018-10-22
Imieniny:
Haliszki, Lody
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Pożegnanie Ansolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Pożegnanie Ansolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


" ...byście smak radości, czuli w życiu jak najczęściej"

 

Ostatni tydzień bieżącego roku szkolnego obfitował w wiele szczególnych wydarzeń. Odbyło się, miedzy innymi pożegnanie Absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum naszego zespołu. Podczas uroczystości były wyróżnienia i nagrody dla najlepszych uczniów, listy gratulacyjne dla ich rodziców, występy artystyczne, podziękowania, kwiaty i łzy na zakończenie. Niespodzianką dla zaproszonych gości był walc w wykonaniu Absolwentów Gimnazjum.

 

Wszystkich Absolwentów pożegnała dyrektor szkoły p. Romualda Sobczak, kierując pod ich adresem słowa:

„To niesamowite – staliście się absolwentami! Za Wami zakończony sukcesem kolejny etap edukacji, przed Wami – wiele nowości, moc wyzwań, ogrom przygód. Spędziliśmy wspólnie sześć/dziewięć lat.

 Z dumą patrzę dziś na Was i zachodzę w głowę, kiedy to z dzieci staliście się nastolatkami.

 Domyślam się, że oprócz radości i dumy z tego, co osiągnęliście, czujecie lęk przed nieznanym. Ja wierzę, że dacie sobie radę. Wiem, na co Was stać i jak wiele pokazaliście podczas nauki w naszej szkole. Życzę Wam przede wszystkim tego, byście w nowym miejscu mogli realizować swoje zainteresowania oraz ujawnić zdolności, których dotąd nie pokazywaliście. Spotkacie na pewno wielu wspaniałych ludzi – niech staną się Waszymi przyjaciółmi i stanowią dla Was oparcie w trudnych chwilach.

 Proszę jednocześnie o to, byście zachowali w sobie dziecko. To samo, które przekroczyło próg naszej szkoły sześć/dziewięć lat temu. Dorastanie jest cudowne i potrzebne, jednak w pędzie ku dorosłości często zapominamy, że warto pielęgnować w sobie pewne cechy, które u dziecka są całkowicie naturalne. Co takiego mam na myśli? Ciekawość świata, chęć doświadczania, głód wiedzy, upór w dążeniu do celu. Starając się być dorosłym, wciąż się strofujemy, że pewnych rzeczy nam już nie wypada robić. Ja namawiam Was do objawiania tej dziecięcej radości z odkrywania świata. Zapewniam Was, że dzięki niej nigdy nie staniecie w miejscu, a rzeczywistość nie będzie was przerażała, lecz wciąż zadziwiała.

Zachowajcie też na zawsze prawo do marzeń. One czynią z nas wyjątkowe istoty na ziemi. Wyznaczają kierunek naszych działań. Któż nie lubi tej magicznej chwili, kiedy marzenie się spełnia?! Z całego serca życzę Wam, byście ten smak radości czuli w życiu jak najczęściej. I nigdy, przenigdy nie stwierdzili, że nie warto marzyć.

Pamiętajcie też, że macie przy sobie wiele osób, które mocno trzymają za Was kciuki – rodziców i nauczycieli. W tym miejscu pragnę im bardzo podziękować za czas, poświęcenie i zaangażowanie. Myślę, że podobnie jak ja, cieszą się z WAS. Cóż – czasu nie da się zatrzymać- musicie iść dalej. Zachowamy Was jednak w naszej pamięci jako cudownych ludzi i cudowne… dzieci!”

 

 Wszystkim Absolwentom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


życzymy radości i zadowolenia z pogłębiania wiedzy,


rozwijania zainteresowań oraz zdobywania nowych umiejętności


w kolejnych etapach edukacji,


wielu sukcesów i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.


                               Społeczność szkolna ZS w Wartkowicach

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl