Czwartek, 2018-08-16

Wielkanocny Kiermasz

Efekty pracy uczniów

podczas zajęć świetlicowych

W Zespole Szkół w Wartowicach odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez świetlicę szkolną.

Kiermasz Wielkanocny organizowany jest przede wszystkim z myślą o uczniach.
Celem kiermaszu jest realizacja dwóch podstawowych zadań:

• Promowanie efektów dziecięcej twórczości manualnej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.
  • Przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.

Aktywne uczestniczenie dzieci w czynnościach przygotowawczych do kiermaszu, tj. wykonywanie oryginalnych świątecznych ozdób, są okazją do rodzinnej refleksji nad tym co przetrwało w naszych domach z dawnych tradycji i zwyczajów. W dniach kiermaszu dyżury przy stołach z rękodziełem o tematyce wielkanocnej pełniły uczennice klasy VIb.

Paulina Porada