Niedziela, 2018-06-24
Danuty, Jana
Jesteś tu: » Strona startowa » Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny

23 - 24 - 25 kwietnia 2014 r.

Od 23 kwietnia uczniowie ostatniej klasy gimnazjum rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. W pierwszym dniu egzaminu, 55 gimnazjalistów zmierzyło się z testem wiedzy humanistycznej podzielonej na dwa bloki: historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski. W czwartek przez 60 minut uczniowie odpowiadać będą  na pytania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie, przez 90 minut będą rozwiązywać zadania wyłącznie z matematyki. W ostatnim dniu egzaminu sprawdzą swoje umiejętności lingwistyczne. W naszym gimnazjum uczniowie będą pisali test z języka angielskiego, jedna osoba przystąpi do egzaminu z języka niemieckiego.

Na wyniki egzaminu uczniowie poczekają do połowy czerwca. Wyniki egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.