informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Poniedziałek, 2018-10-22
Imieniny:
Haliszki, Lody
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Gimnazjum... i co dalej?

Gimnazjum... i co dalej?

Z wizytą w szkole ponadgimnazjalnej


"Wieczór nauki" w Kaczkach Średnich

My, uczniowie trzecich klas gimnazjum w Wartkowicach w dniach 28.02-01.03.2014 uczestniczyliśmy w „Wieczorze nauki” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaczkach Średnich. Jest to szkoła w województwie Wielkopolskim, nieopodal Turku. Udaliśmy się tam, aby uczestniczyć w wieczornych zajęciach edukacyjnych, sportowych oraz kulinarnych.

Po przyjeździe przedstawiciele rady pedagogicznej miło nas przywitali, oraz pokazali najciekawsze miejsca ich szkoły. Umileniem tego spaceru były słodkie nagrody, w postaci cukierków, w zamian za udzielenie poprawnej odpowiedzi po angielsku, na zadawane przez nauczycielkę tego języka pytania. Mobilizowało to do aktywności! Po zwiedzeniu terenu szkoły wzięliśmy udział w prezentacjach dotyczących kierunków: technik mechanizacji rolnictwa oraz technik mechanik. Pokaz samochodów oraz znakomitego ciągnika przypadł do gustu szczególnie chłopcom. Miłym zaskoczeniem była dla nich możliwość prowadzenia ciągnika.

Następnie udaliśmy się na prezentację „Kulinarnych Trendów”, która była zdecydowanie najsmaczniejszą częścią naszej wycieczki. Nie dość, że mogliśmy spróbować pysznych potraw przyrządzonych przez uczennice tej szkoły, to również wygrać książeczki z przepisami! Kolejnym punktem programu były prezentacje dotyczące informatyki oraz odnawialnych źródeł energii (pozdrawiamy Pana, który nałogowo „miętolił” żabę), podczas których mogliśmy wziąć udział w ciekawych doświadczeniach. Nauczyciele zapewnili nam przy tym dużo dobrej zabawy. Po prezentacjach nadszedł czas na pyszną kolację, a następnie zajęcia pt. „Jak uczyć się języków obcych?”. Również tu aktywność była nagradzana słodkimi upominkami! Rady pań z pewnością przydadzą nam się w nauce języków obcych i z chęcią je wykorzystamy. Na zakończenie dnia udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nas ciekawe zabawy ruchowe i duża dawka współzawodnictwa. Sprawiło nam to ogromną radość! Następnie udaliśmy się do szkolnego internatu, gdzie mogliśmy pójść na siłownię, bądź do sali bilardowej. Wszyscy mieliśmy zapewniony nocleg. Po „spokojnie” spędzonej nocy  i po zjedzeniu pysznego śniadania udaliśmy się na ostatnią prezentację dotyczącą budownictwa. Około godziny 10 wyjechaliśmy do domu. Cała wycieczka była pełna uśmiechu i dobrej zabawy. Szkoła niezmiernie nam się spodobała i z pewnością część z nas pojawi się tam we wrześniu! Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i gorąco pozdrawiamy!

 

Matusiak Klaudia, Turkowska Klara

Opracowanie: szkolnastrona.pl