Czwartek, 2018-12-13
Dalidy, Juliusza
Jesteś tu: » Strona startowa » Profilaktyka w szkole

Profilaktyka w szkole

„Narkotykom i środkom psychoaktywnym mówię NIE!”

W dniu 18 lutego 2014r. w naszej szkole odbyła się prezentacja multimedialna z zakresu profilaktyki pod hasłem:

„Narkotykom i środkom psychoaktywnym mówię NIE!” Głównym celem spotkania było podsumowanie   i usystematyzowanie wiedzy na temat rodzajów narkotyków oraz zagrożeń wynikających z ich zażywania. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych oraz ich opiekunowie. Gimnazjaliści zdobyli wiedzę teoretyczną na temat środków psychoaktywnych, poznali sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach i negatywne skutki oddziaływania narkotyków na życie i zdrowie człowieka. Spotkanie z uczniami wzbogaciła prezentacja. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótkie filmy o negatywnym wpływie narkotyków. Zobaczyli jakie zmiany w zachowaniu i wyglądzie zewnętrznym zachodzą u osób uzależnionych, a także jakie piętno trwałych zmian zewnętrznych niosą ze sobą środki psychoaktywne. Uczestnicy żywo reagowali na pojawiające się podczas prezentacji obrazy, dając tym samym wyraz swojego zainteresowania oraz negacji wobec ważnego problemu jakim są narkotyki i środki psychoaktywne w XXI w.

Spotkanie przygotowały i przeprowadziły panie K. Stempień oraz D. Kaleta.