Poniedziałek, 2018-10-22
Haliszki, Lody
Jesteś tu: » Strona startowa » Niezwykła podróż „Lokomotywą” przez twórczość Juliana Tuwima

Niezwykła podróż „Lokomotywą” przez twórczość Juliana Tuwima

Taki tytuł miało przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Zabrali oni w nietypową podróż swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej i przedszkolaków z placówek na terenie gminy. Lokomotywa, która wyruszyła z bajkowej stacji, zabrała do wagoników bohaterów wierszy poety: Zosię  Samosię , słonia Trąbalskiego, Pana Hilarego, spóźnionego słowika, Dyzia Marzyciela, nawet Grzesia Kłamczucha i jego dociekliwą ciocię. Na następnej stacji w gronie pasażerów zasiedli bohaterowie wiersza pt. „Rzepka”. Ciekawa scenografia, świetne kostiumy i znakomita gra młodych i utalentowanych aktorów sprawiły, że  widzowie oglądali przedstawienie z zapartym tchem i wypiekami na twarzach. Gromkie brawa świadczyły o tym, że przedstawienie naprawdę się podobało.

K. Kozak