Sobota, 2018-06-23
Albina, Wandy
Jesteś tu: » Strona startowa » W Centrum Nauki "KOPERNIK"

W Centrum Nauki "KOPERNIK"

Dzień N A U K I  i fascynująca P R Z Y G O D A ...

W dniu 14 listopada odbyliśmy niezwykłą   wycieczkę do Warszawy.  Jej głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Wyjechaliśmy o godzinie 06.40, na miejsce dotarliśmy o godzinie 09.30.

Na początku powędrowaliśmy do planetarium „Niebo Kopernika” i obejrzeliśmy seans pt. „Jesteśmy astronomami”. Kolejnym punktem naszej naukowej wyprawy były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik.  Znajduje się tam sześć tematycznych galerii: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja. Mogliśmy obejrzeć wszystkie i sami je sprawdzić praktyce.  Na zwiedzenie całego kompleksu mieliśmy ok. 3 godzin. Dowiedzieliśmy się, jak w przyszłości będzie wyglądało nasze potomstwo, zamienialiśmy się w detektywów i próbowaliśmy tropić złodziei, sprawdzaliśmy naszą sprawność ruchową, zamieniając się w kompozytorów, komponowaliśmy własną melodię, zgłębiliśmy tajemnicę,  jak rozchodzi się światło i fale dźwiękowe albo też jakie wrażenia towarzyszą człowiekowi chodzącemu po powierzchni księżyca.
Z  Centrum Nauki Kopernik powędrowaliśmy  na Starówkę, gdzie podziwialiśmy stare zabytki. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem były Powązki, zapaliliśmy tam symboliczny znicz na grobie  generała  Andrzeja Błasika, który tak niedawno był naszym gościem.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godzinie 17.00. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do KFC, aby posilić się po całym dniu męczącej ale wspaniałej wyprawy. O godzinie 19.00 byliśmy na miejscu.  Wyjazd bardzo nam się podobał.

Emilia Miszczak
Patrycja Kawecka