informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Czwartek, 2018-12-13
Imieniny:
Dalidy, Juliusza
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci


Warsztaty dla gimnazjalistów


na temat "wirtualnych" zagrożeń


W dniu 19 listopada 2013 roku klasa IIa wraz z wychowawczynią K. Kozak i p. M. Błaszczyk wybrała się na spotkanie do Młodzieżowego Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach. Spotkanie miało charakter warsztatów i zostało zaplanowane już we wrześniu, a jego celem było zapoznanie nas z niebezpieczeństwami czyhającymi na nas w Internecie.
            Gdy dojechaliśmy na miejsce, z uśmiechem przywitały nas trzy miłe panie. Na początku usiedliśmy w kółku i po krótkim zapoznaniu się ochoczo przystąpiliśmy do pracy. Pierwsze zadanie pt. „Krok do przodu” polegało na tym, by wymyślać skojarzenia związane ze słowem „Internet”. Osoba, która je zaproponowała,  mogła wykonać krok  do przodu. Następnie podzieliliśmy się na grupy i pracowaliśmy metodą mapy mentalnej, a potem czytaliśmy i analizowaliśmy efekty naszej pracy. Kolejne zadanie polegało na tym, aby przeczytać historyjkę i odpowiedzieć na dotyczące jej pytania. Później debatowaliśmy o bohaterach czytanego przez panią opowiadania, dyskutując o tym, jak powinni zachować się tej sytuacji. Pod koniec spotkania obejrzeliśmy prezentację i wypełniliśmy ankiety.
     Panie prowadzące warsztaty i nasza wychowawczyni były z nas bardzo dumne. Cieszyły się, że posiadamy tak obszerną wiedzę na temat niebezpieczeństw, które na każdym kroku czyhają na nas w Internecie.


 Patrycja Kawecka

Emilia Miszczak

                                                                                                                                                                                            

Opracowanie: szkolnastrona.pl