Poniedziałek, 2018-10-22
Jesteś tu: » Strona startowa » Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich

Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich

Pierwsze zajęcia dla uczestników Projektu

We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia dla gimnazjalistów zaangażowanych w projekcie pod nazwą INKUBATOR  MŁODZIEŻOWYCH  INICJATYW OBYWATELSKICH. Celem projektu jest  rozwój aktywności społecznej i obywatelskiej uczniów.

W trakcie realizacji projektu uczestnicy będą podejmować działania o charakterze społecznym ucząc się zarządzania samodzielnymi przedsięwzięciami, stając się odpowiedzialnymi za własne środowisko.

Pierwsze czterogodzinne zajęcia zintegrowały grupę, stworzyły sprzyjającą atmosferę do współpracy na dalszym etapie.

„Na starcie” Projektu uczestnicy dokonali samooceny poziomu własnych umiejętności obywatelskich  oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Poznali istotę pracy metodą projektu i niektóre techniki twórczego rozwiązywania problemów. Sprawdzili również swoje umiejętności  w zakresie twórczego rozwiązywania problemu w grupie przystępując do realizacji praktycznego miniprojektu testowego. W programie zajęć odbyła się także dyskusja na temat: „Czy nasze społeczeństwo jest społeczeństwem obywatelskim?”.

W październiku, w trzech grupach zadaniowych młodzi ludzie wybiorą dla siebie tematykę przedsięwzięcia, opracują harmonogram działań na kolejne trzy miesiące i rozpoczną wdrażanie swoich pomysłów w środowisku lokalnym.

Informacje „z życia Projektu” będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej. Zaproszenia, ogłoszenia o realizacji działań będą ukazywały się na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Wartkowice.