informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Poniedziałek, 2018-10-22
Imieniny:
Haliszki, Lody
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

 

 

 

"... z naszym udziałem!"

W środę 17 kwietnia uczniowie gimnazjum wzięli udział w XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Z bogatej oferty pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego wybraliśmy wykłady: „Ciemna strona wszechświata”, „Ludzki głos – najdoskonalszy instrument muzyczny”,  Źródła światła, od świecy do lasera”, a także warsztaty, pokazy i zwiedzanie pracowni.

Na zajęciach warsztatowych „O skokach, wiatrakach i lataniu- czyli do czego służyć może Interaktywny Tunel Aerodynamiczny” mogliśmy sprawdzić wpływ atmosfery na różne zjawiska fizyczne oraz odbyć jazdę próbną poduszkowcem. Pokaz „Obrazowanie termiczne” dał nam odpowiedź m.in. na pytania: które obszary w organizmach żywych są najcieplejsze, co się dzieje z wyginanym drutem, jaką ochronę zapewnia spawaczowi kask ochronny i wiele, wiele innych.

Zwiedziliśmy II Pracownię fizyczną i Pracownię jądrową, w których to wcieliliśmy się w rolę operatora elektrowni jądrowej na symulatorze komputerowym oraz zmierzyliśmy prędkość światła.

Dzień spędzony w murach UŁ był udany i pełen wrażeń.

J.Sęczkowska

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl