Sobota, 2018-10-20
Ireny, Kleopatry
Jesteś tu: » Strona startowa » "Choinki Nadziei"

"Choinki Nadziei"

Wizyta uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Gostkowie

Uczniowie ZS w Wartkowicach w tym roku po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,, Choinki Nadziei”.

W ramach tej akcji dnia 18 grudnia odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Gostkowie.

Podczas odwiedzin przedstawili wcześniej przygotowane Jasełka oraz obdarowali pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi kartkami. Dzięki uprzejmości pana leśniczego przekazali także choinkę. Drzewko przystrojone było ozdobami wykonanymi przez dzieci.

Występ zwłaszcza tych najmłodszych aktorów,  wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Były słowa wdzięczności, łzy wzruszenia i wspólne kolędowanie.

Mamy nadzieję, że nasza wizyta dostarczyła ludziom starszym i schorowanym odrobinę ciepła.

Dla dzieci zaś była doskonałą lekcją wychowawczą budzącą  wrażliwość i życzliwość wobec drugiego człowieka.