Poniedziałek, 2018-01-22
Dominiki, Mateusza
Jesteś tu: » Strona startowa » Rok Janusza Korczaka - nasz ukłon w stronę przyjaciela dzieci

Rok Janusza Korczaka - nasz ukłon w stronę przyjaciela dzieci

Wieczornica poświęcona działalności pedagoga

Inspirowani działalnością Janusza Korczaka oraz oczywistym dla Niego przesłaniem „Nie ma dzieci, są ludzie”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wieczornicy poświęconej temu wielkiemu Polakowi. Spotkanie to jeden z elementów naszych akcji szkolnych prowadzonych w ramach obchodzonego Roku Korczakowskiego.

Przygotowany przez dzieci i młodzież gimnazjalną montaż słowno-muzyczny ilustrowany prezentacją multimedialną przybliżył  istotne fakty z życia wybitnego poety, pisarza, lekarza a przede wszystkim przyjaciela i obrońcy praw dziecka. Zaprezentowane na szkolnej scenie fragmenty znanych utworów Janusza Korczaka nie tylko w pełni oddawały idee myśli i pracy pisarza ale także zachęcały do czytania jego książek.