Poniedziałek, 2018-01-22
Dominiki, Mateusza
Jesteś tu: » Strona startowa » "Teatr w walizce"

"Teatr w walizce"

"Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych"

Zespół złożony z aktora i doświadczonej animatorki przy wykorzystaniu nowoczesnych technik teatralnych i pedagogiki zabawy przybliżył uczniom klas I-III sens Święta Niepodległości. Osią spektaklu była adaptacja bajki o psie i wilku autorstwa Jeana de La Fontaine'a, przeniesiona na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza. Zwierzęta - bohaterowie bajki zaprezentowały widzom dwie różne postawy wobec wolności, podległości i niepodległości. Przedstawienie pozwoliło uczniom poznać nowe pojęcia i "doświadczyć" ich emocjonalnie.

Program jest realizowany przez zespół współpracowników i wolontariuszy Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego przy współpracy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.