informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Piątek, 2018-11-16
Imieniny:
Edmunda, Marii
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Poznaj świat przez języki

Poznaj świat przez języki

Konkurs w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej


"Język to podstawa. Ucz się języków"

Zapraszamy do udziału w konkursie nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych. Celem tego konkursu jest dotarcie do jak największej grupy młodych osób i przekonanie ich, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Daje możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z innymi i sprawia, że stajemy się obywatelami świata.

Ideą konkursu jest dotarcie do uczniów poprzez nauczycieli w szkołach publicznych. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzają lekcję na podstawie materiałów opracowanych przez wydawnictwa - partnerów merytorycznych konkursu, zachęcając w ten sposób swoich uczniów do udziału w konkursie. Po tych zajęciach uczeń - uczestnik konkursu powinien zarejestrować się na stronie konkursu, wybrać konkretną szkołę językową, której kurs chciałby wygrać i rozpocząć zbieranie punktów. Punkty może uzyskać poprzez:

  • udzielenie odpowiedzi na pytania sformułowane w quizie tematycznie związanym z lekcją przeprowadzoną w szkole publicznej
  • udzielenie odpowiedzi na pytania sformułowane przez szkołę językową (do udzielenia odpowiedzi konieczne jest przejrzenie strony www szkoły)
  • udział w bezpłatnych atrakcjach przygotowanych przez szkołę językową. Szkoła może skorzystać z gotowych rozwiązań proponowanych przez organizatorów kampanii, jak np.: napisanie testu on-line („Let’s check”), rozdawanie przypinek lub też zorganizować własne: lekcje pokazowe, bezpłatne warsztaty, konkursy, gry językowe itp.

Uczestnik konkursu wymyśla też hasło konkursowe. Najciekawsze hasła zgłoszone przez osoby, które zdobędą znaczną liczbę punktów, zostaną nagrodzone. Nagrodą w skali lokalnej będą bezpłatne kursy językowe oferowane przez szkoły językowe a w skali krajowej tablety i materiały do nauki.


Zapraszamy chętnych uczniów

z klas II i III gimnazjum

 

NAJBLIŻSZY  PIĄTEK  21.09.2012r.

 

SALA NR 12 godz. 1320

 

WE ARE WAITING FOR YOU!!!

Opracowanie: szkolnastrona.pl