Czwartek, 2018-04-19
Alfa, Leonii
Jesteś tu: » Strona startowa » Przedszkolaki w naszym zespole

Przedszkolaki w naszym zespole

"Nie boimy się szkoły..."

Od 1 września 2011 r. w Zespole Szkół w Wartkowicach uruchomiony został oddział przedszkolny, do którego uczęszcza 17 dzieci w wieku 5-6 lat, 9 dziewczynek i 8 chłopców. Opiekunem grupy jest p. Anna Fabijańczyk. Dla potrzeb oddziału została przygotowana sala wyposażona w meble, zabawki praz pomoce dydaktyczne. Praca dydaktyczna z dziećmi opiera się na programie „Razem w przedszkolu” oraz kartach pracy i wyprawce przedszkolaka. Codzienne zajęcia dydaktyczno-tematyczne uzupełniane są zabawą ruchową przy muzyce, tańcem, śpiewem, wycieczką lub spacerem, indywidualną pracą wyrównawczą. Zabawy i ćwiczenia pozwalają na rozwijanie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji wzrokowo-słuchowej, koncentracji uwagi, rozwijanie mowy i myślenia. W życzliwej atmosferze maluchy uczą się poprawnych relacji z rówieśnikami i dorosłymi, poznają nowe środowisko. Rozwijaniu uzdolnień, kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych w dalszej edukacji służą dodatkowe zajęcia z komputerem oraz nauka podstaw języka angielskiego. Przedszkolaki mają możliwość spożywania obiadu na stołówce szkolnej.